Konie

Anielin Gospodarstwo Agroturystycznie - Konie

Nasze konie są przygotowane do pracy zarówno z początkującymi jak i z doświadczonymi jeźdźcami.

Mają łagodne usposobienie, nie gryzą i nie kopią w boksach i na jazdach.

Na każdym z naszych koni można bez przeszkód startować w zawodach skokowych i ujeżdżeniowych.

 

 

 

Anielin Gospodarstwo Turystyczne - Konie

   

  Shanti (Sala / Cordial sp - Landos I hol) - klacz “pierwszego kontaktu”, to na niej każdy zaczyna swoją przygodę z końmi. Jest bardzo spokojna, przez większość uwielbiana (najlepiej jakbym ją sklonowała tak z pięć razy). Shanti bardzo miękko nosi i ma bardzo okrągły galop, dlatego też to na niej poprawiamy dosiad.

 

 

     

   Iskra -  ulubienica najmłodszych adeptów jeździectwa. Zresztą z wzajemnością -  przepada za dziećmi (a raczej za przysmakami jakimi ją raczą). Konik bardzo wyrozumiały i cierpliwy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dunkierka (Dora / Hiram) - kuc o sercu sportowca, pojętna, energiczna. Ma bardzo wygodne chody, wykorzystywana również na lonżach. Odważna i niepłochliwa. Mimo, że ma tylko 130 cm skacze bez problemu przeszkody o wysokości 110cm. Idealna do WKKW.

 

 

 

 

 

   Teimor (Triada xx / Alagos xx - Dalipan) - klacz niewielka, ale mało kto daje jej radę. Ma tendencje do sprawdzania umiejętności jeźdźców. Uwielbia skoki i dzikie galopady. Największą jej wadą, ale również i zaletą jest jej inteligencja - często okazuje się, że przewyższa nią jeźdźca. Jeżdżąc na niej można wyrobić sobie mięśnie- niepotrzebna siłownia.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Thor (Teimor wlkp /Dalipan - Bard trk)- stajenny przystojniak. Koń który zadowoli zarówno początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Nie lubi się nudzić (również na jazdach). Jeżeli jest zbyt monotonnie to lubi sobie ją urozmaicić (a to bryknie, a to głową machnie, a to nogi co tempo zacznie zmieniać). 

 

 

 

 

 

  Dżigit (Islandia - Dżentelmen wlkp)- najpotężniejszy koń w stajni,  co nie oznacza, że przeznaczony tylko dla potężnych jeźdźców. Po prawdzie im mniejszy jeździec, tym większą sympatią Dżigit go obdarza.  Niezwykle wygodny we wszystkich chodach, dlatego wykorzystywany na lonżach.

 

 

 

 

   Messi (Miss/ Nitager xx - Contendus hol)- koń pana Marcina. Po tym, jak trafił do naszej stajni właściciel zarzekał się, że nie będzie go rozpieszczał... i oczywiście nie dotrzymał słowa. Połączenie "Strusia Pędziwiatra" z pluszowym misiem.

     

                                                      

                                                                                                                                                                                                    Tankred (Teimor Kin/Dalipan - Czumen) - Ogier, i to siwy. Koń bardzo rozsądnie podchodzący do życia i koncentrujący się wyłacznie na najważniejzych jego aspektach, tj. spaniu i jedzeniu. Powoli ustawia się kolejka do jego zajeżdżania, choć może się to okazać zadaniem wcale niełatwym - niewąpliwie Tankred będzie żądał szczegółowego wyjaśnienia każdego polecenia, nawet na piśmie.

 

  Gracja - kuc rasy własnej. Dzikus, brudas i we własnym mniemaniu największy koń w stajni. A na poważnie, koń bardzo ambitny i chętny do ciężkiej pracy (do czasu aż się jej znudzi). Niestety, jedynym autorytetem dla niej jest Iskra. 

 

 

 

 

   Bond (Baza - Tramal) - zwany potocznie Rudym (nie wiadomo dlaczego). Duży (wręcz ogromny) i długi. Opis pasuje do pociągu towarowego, ale Rudy jest od niego znacznie sympatyczniejszy i jednak nieznacznie łatwiejszy w prowadzeniu. Bardzo pasują do siebie z Messim,                                                                              bo obaj nigdy nie "wydorośleją".

 

 

   Sisinda (Sisi - Zando) - koń skrzywdzony paskudnym imieniem i dlatego powszechnie nazywana po prostu Sissi. Bardzo łagodna i budząca zachwyt dzieciaków. Sympatyczna na jazdach, chociaż ma swoje zdanie i siłę, żeby je przeforsować - o ile jeździec odpuści sobie koncentrację.